Iris hantverk

Rödcederbrickor i tygpåse 10st

Rödcederbrickor i tygpåse 10st
Iris hantverk

Rödcederbrickor i tygpåse 10st

59 kr
Tillfälligt slut
Vi skickar ett meddelande så fort produkten är åter i lager. När du bevakar produkten godkänner du samtidigt att vi lagrar din e-postadress i enlighet med vår integritetspolicy.

Dessa cederbrickor från Iris Hantverk kommer få din garderob och klädkammare att dofta fantastiskt. Cederbrickorna är handgjorda i rödcederträ.

Att lägga rödcederträ i klädkammaren är faktiskt ett gammalt husmorsknep därför att träet fungerar som ett naturligt skydd mot pälsängrar och malar.

Du kan hänga upp brickorna i galgen eller lägga dem i klädkammaren. När man lägger ringarna i garderoben går det bra att sprida ut dem men man ska tänka på att inte låta dem ligga direkt på kläderna, då då kan träet lämna fettfläckar. När doften har avtagit kan man slipa lätt med fint sandpapper.

IH2027-00
Mått
Höjd: 1cm, diameter: 4,5cm
Material
Rödcederträ
Trä
Tillverkningsland
Sverige

Relaterade artiklar